Kobiece fantazje i dziewczęce marzenia

 

Z okazji Dnia Kobiet zabieram Was w kolejną podróż....

Rodzi się mała dziewczynka, dla rodziców najpiękniejsza na całym świecie. Jej pokoik jest tego odzwierciedleniem. Ma być delikatny, bezpieczny i przytulny. Z małej osóbki szybko wyrasta energiczny szkrab.Coraz częściej stawia na swoim, dokonuje pierwszych wyborów. Pokój zapełnia się zabawkami, a mała księżniczka chętnie sama zagląda do szafy i maluje się szminką mamy.

Mija kilka chwil a  mała bohaterka idzie zamaszystym krokiem do przedszkola i szkoły. Potrzebne będzie biurko, najfajniejszy na świecie piórnik i większa szafa na kolorowe sukienki. Czas płynie szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać i z małego aniołka robi się zamyślona nastolatka. Jej sypialnia zmienia się nie do poznania. Jednego dnia jest wielki rozgardiasz, drugiego idealny porządek. Chciałaby wszystko przestawić, zmieniać i obkleić plakatami.

Gdy czas buntu mamy już za sobą księżniczka zmienia się w pewną siebie studentkę. Królowa zrywa plakaty, zabawki chowa do pudełka z napisem pamiątki i zaczyna zmieniać swoje królestwo w nieco bardziej poważne.

Pojawia się książę na białym koniu, miłość unosi się w powietrzu i jedyne o czym ona teraz myśli to suknia ślubna. Po hucznym weselu przychodzi czas przeprowadzki, a wraz z nim różne dylematy przeplatane marzeniami o pięknym salonie i zmysłowej sypialni pełnej róż i świec.

Gdy życie wreszcie się ustabilizuje, meble stoją dostojnie na swoim miejscu i cieszą swym widokiem ktoś znowu wywraca to wszystko do góry nogami. Bohaterka staje się mamą i na nowo odkrywa świat dziecięcych marzeń, przypalając obiad podczas prasowania ubranek.

Czas płynie spokojnie, niepostrzeżenie zmieniając otaczającą rzeczywistość, zmieniają się także jej kobiece potrzeby, zainteresowania i myśli. Pewnego dnia tak jak gdyby nigdy nic staje się babcią.

Wszystkie jesteśmy księżniczkami. Jest w nas mała dziewczynka, zbuntowana nastolatka, seksowna studentka i dostojna pani w kapeluszu. Niezależnie od tego ile mamy lat lubimy otaczać się pięknem, dbać nie tylko o siebie, ale może przede wszystkim o innych. Nie zapominajmy, że piękno to nie tylko oprawa, ale także  dosłownie i w przenośni nasze wnętrza. Dbajmy o nie i sprawiajmy, by było miło z nami i w okół nas. Czasem wystarczy mały drobiazg, by poczuć się uroczo i sprawić komuś niespodziankę.

A teraz podróż przez dziewczęce marzenia do kobiecych fantazji...


źródła:  www.pinterest.com, flickr.com, pineconehilloutlet.com, indulgy.com, nicety.livejournal.com, childreninspiredesign.com, mommo-design.blogspot.it, franciskasvakreverden.blogspot.fr, www.completepad.com, frivolebysuus.blogspot.frkeyinteriorsbyshinay.blogspot.fr, interiordesignable.com, nietylkodzieciaki.pl, mialinnman.blogspot.fr, my-homestyle.blogspot.com.es  

tumblr.com{flike}

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Współpraca

zBLOGowani.pl                      wkreceniwdom.com.pl