Ale korki

 

Ale korki!

W szklanej butelce wina nic już nie zostało, kieliszki grzecznie czekają w kolejce do zmywarki. Wczorajsza kolacja była fantastyczna i na długo zapadnie w pamięci. Szkoda, że piękne chwile mijają niepostrzeżenie, ulatniają się szybciej niż aromat nowo otwartej butelki. Chciałoby się je jakoś zatrzymać, okiełznać. Niestety tego zrobić się nie da. Jednak jest pewien sposób, by je przynajmniej kolekcjonować. Wystarczy nie wyrzucać korków. Każdy korek będzie krył swoją małą historię,  wspomnienie miłego wieczoru, smacznego obiadu, dnia spędzonego z przyjaciółmi i rodziną. Po pewnym czasie wszystkie te historie zebrane w jedną całość staną się niepowtarzalną dekoracją. Dekoracją składającą się z naszych małych miłych chwil. A oto kilka przykładów, które dla Was znalazłam.

 

Dąb korkowy rośnie w Afryce północnej i Europie południowej. To właśnie z tego wiecznie zielonego drzewa wytwarza się korek.

Najwięcej plantacji znajduje się w  słonecznej Portugalii. Drzewo żyje nawet 200 lat, ale pierwsze plony można zbierać dopiero po 25 latach od posadzenia.

Drzewa korkowe sięgają  12 metrów, pnie mają średnicę nawet 1,2 m.

Dęby  mogą być okorkowane do 18 razy, zwykle robi się to co 10 lat.

Kora  rośnie w dwóch warstwach,wewnętrznej podstawy i zewnętrznej otoczki. To właśnie kora zewnętrzna  wykorzystywana jest  w produkcji korków. Zdejmowanie kory  odbywa się bez uszkadzania drzewa.

źródła: pinimg.com, worththewhisk.com, repinly.machsrichting.com, tinnedpineapple.tumblr.com, charlistyle.com, etsy.com, flickr.com, refoundoline.com, livingtastefully.weebly.com, abcportugalia.pl, tarniga.net

{flike image=http://pastelowakropka.pl/images/phocagallery/Wine-tage/w9_korkowy_0019.jpg id=11}

Follow my blog with Bloglovin

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Współpraca

zBLOGowani.pl                      wkreceniwdom.com.pl