Ogród

Drzewka ozdobne do ogrodu zgodne z własnymi upodobaniami

Drzewka ozdobne do ogrodu zgodne z własnymi upodobaniami

Własny ogród to miejsce relaksu, odpoczynku, zabawy, a także spotkań. Zazwyczaj odzwierciedla on nasze upodobania i preferencje nie tylko co do posadzonych tam roślin, ale również stylu, jaki jest nam najbliższy. Powstają więc ogrody w stylu angielskim, włoskim, skandynawskim, francuskim czy nowoczesnym. Niezależnie jednak od myśli przewodniej nie brakuje w nim drzew i krzewów.

Jakie drzewka ozdobne do ogrodu?

O tym, jakie posadzimy drzewa i krzewy w naszym ogrodzie, powinny przede wszystkim decydować nasze upodobania, a także możliwości naszego klimatu i gleby. Tylko wtedy mamy gwarancję, że drzewa i rośliny, które wybierzemy do swojego ogrodu, będą właściwie się rozwijać i pięknie wyglądać o każdej porze roku. Zdecydowanie więc weźmy pod uwagę, czy drzewa do ogrodu, które szczególnie nam przypadły do gustu, będą rosły na naszej ziemi – warto w tej kwestii zasięgnąć opinii fachowca w tej dziedzinie, a także jeśli to konieczne, zainwestować w odpowiednie podłoże. Nie mniej istotny jest również fakt, czy wybrane rośliny będą pasować do najbliższego otoczenia – tylko wtedy uda nam się osiągnąć spójne i harmonijne przestrzenie.

Liściaste drzewka ozdobne do ogrodu

Liściaste drzewa do ogrodu to jeden z najczęstszych wyborów – nie tylko pięknie wyglądają od wiosny do jesieni, ale również generują latem cień, którego w upalne dni jesteśmy szczególnie pożądliwi. Największą popularnością cieszą się takie rośliny jak buk czerwonolistny, klon, jarzębina, wierzba czy sumak. Oczywiście jeśli możemy sobie na to pozwolić, to z powodzeniem można także wybrać trwałe i potężne drzewa takie jak dąb czy lipa. Bez obaw można także postawić na drzewa owocowe, np. jabłoń, śliwę, gruszę czy leszczynę lub pięknie kwitnące, np. magnolię. Ich jedyną wadą jest fakt, że jesienią konieczne jest sprzątanie naleciałych liści, ale przecież można przeznaczyć je na kompost do ogrodu.

Iglaste drzewka ozdobne do ogrodu

Drzewa iglaste w ogrodzie do gwarancja wiecznej zieleni niezależnie od pory roku. Do wyboru mamy bardzo wiele gatunków mniejszych i większych drzew i krzewów, które mają swoje igiełki w bardzo różnych kolorach począwszy od żywej zieleni, po szmaragdową, a nawet srebrzysto-błękitną. Dzięki temu w ogrodach możemy stworzyć piękne kompozycje pod względem kolorystycznym obsadzając nimi alejki, ogrodzenia i inne szczególnie reprezentacyjne miejsca. Możemy wybierać wśród wielu gatunków świerków, sosen czy jodeł.

Ozdobne drzewka na pniu

Takie drzewa do ogrodu to najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy nie posiadamy zbyt dużo przestrzeni. Nie osiągają one wielkich rozmiarów, ale są bardzo efektowne. Mogą przybierać różne kształty i nie musimy kontrolować ich wzrostu. Takie drzewka uzyskuje się poprzez szczepienie, a najlepiej nadają się do tego celu wierzby, brzozy, klony, migdałowce czy hortensje. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowe efekty w każdym ogrodzie. Koniecznie jednak trzeba pamiętać o ich właściwej pielęgnacji – tylko wtedy będziemy cieszyć się ich wszystkimi walorami.

Udostępnij