Dom

Drzwi szklane do łazienki – kiedy się sprawdzą?

Drzwi szklane do łazienki – kiedy się sprawdzą?

Urządzanie łazienki to nie lada zadanie. Łazienka to przecież jedna z najbardziej intymnych przestrzeni w każdym domu. Warto zorganizować ją tak, aby była funkcjonalna, piękna, prosta w utrzymania w czystości. Poza tym dobrze wykorzystać też modne akcenty, na przykład drzwi zewnętrzne szklane, które doskonale sprawdzą się wtedy, gdy łazienka jest połączona z sypialnią gospodarzy. W ten sposób można stworzyć tak zwany pokój kąpielowy, fundując sobie tym samym prawdziwą przestrzeń spa we własnym domu.

Drzwi szklane do łazienki


Rzadko wybierane są rozwiązania, jakimi są szklane drzwi do łazienki. Z reguły dlatego, że łazienka jest po prostu pomieszczeniem, z którego korzystają wszyscy domownicy, a nawet goście. Jeżeli jednak łazienkę zaprojektuje się tak, że będzie ona do użytku tylko i wyłącznie dla gospodarzy domu, szklane drzwi będą już jak najbardziej na miejscu. To właśnie wtedy będą one idealnym dopełnieniem przestrzeni, która połączy sypialnię z łazienką. W ten sposób tworzy się wyjątkowo intymną przestrzeń, która jest bardzo funkcjonalna i wygodna podczas użytkowania. Z takich rozwiązań korzystają osoby, które chcą wydać odrobinę więcej na stworzenie dla siebie intymnej i luksusowej sfery.

Pokój kąpielowy z domu


Łazienka nie musi być mała. Może to być przestrzeń spora, w której spełni się marzenie o posiadaniu wolnostojącej wanny, prysznica typu walk-in oraz na przykład toaletki, przy której będzie można wykonać codzienny makijaż. Właśnie w taki sposób projektuje się tak zwane pokoje kąpielowe. Są one połączone z sypialnią. Aby było funkcjonalnie, najczęściej są od siebie jednak oddzielone w bardzo dyskretny sposób, który tak naprawdę sprawia, że zarówno łazienka, jak i sypialnia stanowią wspólną całość. Mowa tutaj o przeszkleniu. Szklane drzwi są wtedy najlepszym rozwiązaniem, ponieważ przestrzeń zachwyca większą powierzchnią, a światło przenika z części sypialnianej do łazienki i na odwrót. Takie rozwiązania można zobaczyć w nowoczesnych apartamentach i domach. To świetna opcja dla osób, które chcą dla siebie odrobiny luksusu na co dzień. Taki sposób zorganizowania łazienki najczęściej jednak wymaga tego, aby w nieruchomości znalazła się jeszcze druga, z której będą korzystać inni domownicy lub goście. Z reguły nikt nie zaprasza do swojego pokoju kąpielowego ludzi z zewnątrz, bo to po prostu zbyt intymna przestrzeń.

Jakie szklane drzwi wybrać do łazienki?


Na jakie przeszklone drzwi do łazienki się zdecydować? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzone jest wnętrze. To mogą być po prostu drzwi z gładkiej tafli szkła, sprawdzają się one doskonale w wielu różnych wnętrzach. Druga opcja to drzwi na stelażach z metalu, co jest teraz niezwykle modnym i popularnym rozwiązaniem. Jeszcze jakiś czas temu takie drzwi były dosyć drogie, jednak teraz na zamówienie wykonuje je coraz więcej osób. Najczęściej drzwi są wtedy rozsuwane lub odsuwane na jedną stronę. Tworzy to wyjątkowo imponującą całość, a wnętrze nabiera charakteru, jak z prawdziwego magazynu wnętrzarskiego.

Udostępnij