Dom

Gniazdo elektryczne – o czym pamiętać podczas wyboru?

Gniazdo elektryczne – o czym pamiętać podczas wyboru?

Wtyczka jest czymś, bez czego trudno wyobrazić sobie życie. Ich szeroki wybór dostępny jest w wielu miejscach. Każdy inwestor musi być jednak pewny tego, że stawia na coś sprawdzonego, co na dodatek będzie w stanie zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, decydując się na wybór nowych gniazdek z wtyczkami?

Rodzaje gniazd elektrycznych

Decydując się na zakup takich elementów, należy uwzględnić ich poszczególne rodzaje. Aktualnie do wyboru ma się:

  • gniazda z pojedynczym uziemieniem – najczęściej stosowane. Wyróżnia je jeden bolec, który znajduje się pośrodku.
  • gniazdo pojedyncze z uziemieniem i przesłonami torów prądowych – od poprzedniego modelu różni się tym, że ma zamontowane przesłony torów prądowych. To dzięki temu nie będzie możliwe włożenie do gniazda innych przedmiotów niż wtyczka.
  • gniazdo pojedyncze bez uziemienia – jak sama nazwa wskazuje, nie posiada ono uziemienia.
  • gniazdo pojedyncze z przesłonami torów prądowych – posiadają przesłony. Nie mają jednak uziemienia. Polecane do miejsc, gdzie mieszkają w szczególności małe dzieci.
  • gniazdo pojedyncze z uziemieniem schuko – samo uziemienie stosowane jest w innym miejscu. Bolce zamontowane są z boku. W Polsce się ich jednak nie spotyka, tylko w takich krajach jak Niemcy, czy też Szwecja.

Montaż gniazda elektrycznego i wtyczki

Temat, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Dlaczego? Ponieważ prawidłowy montaż ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa. Wszyscy doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że wystarczy tylko jedna iskra, która może doprowadzić do ogromnego pożaru. Jeżeli ktoś nie wie, jak taki montaż powinien zostać wykonany, powinien pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego elektryka. Osoby, która ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego typu montażu. To fakt, że ciągnąć będzie to za sobą dodatkowe koszta. Będzie można być jednak pewnym tego, że wszystko zostało zamontowane w odpowiedni sposób.

Gdzie kupić niezbędny sprzęt?

Wtyczki ze stykiem ochronnym, gniazdka elektryczne oraz wiele innych przedmiotów powiązanych z tych tematem można zakupić w sklepie Elektrospark. Całościowa oferta dostępna jest na stronie https://sklep.elektrospark.pl/wtyczka-ze-stykiem-ochronnym,5615.html. Do wyboru są różnorodne wtyczki, które można dopasować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W ofercie tego sklepu można również otrzymać produkty do ochrony odgromowej, źródła światła, produkty potrzebne do sygnalizacji pożaru, elektronarzędzia, monitoring i jeszcze wiele innych.

 

Udostępnij