Dom

Jaki kominek elektryczny wybrać?

Jaki kominek elektryczny wybrać?

Kominek elektryczny to doskonała alternatywa dla każdego, kto pragnie mieć w swoim mieszkaniu bądź domu kominek dający uczucie spokoju i ciepła, chcąc jednocześnie uniknąć sprzątania wokół niego czy dbania o jego stan. Kominki elektryczne, tak jak i rozwiązania tradycyjne pozwalają nam odpocząć, zrelaksować się oraz dają poczucie wyjątkowego spokoju. Do ich największych zalet zaliczamy fakt, że nie musimy przechowywać materiałów do opału oraz czyszczenia tego, co zostało spalone. 

Jak działają kominki elektryczne?

Kominki elektryczne to urządzenia zasilane prądem. Pomimo tego, że wyglądem przypominają tradycyjny kominek, opalany drewnem, są one bardziej praktyczne oraz łatwiejsze w użytkowaniu. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto marzy o stylowym i pięknym dodatku do swojego wnętrza. Montaż kominków elektrycznych ogranicza się jedynie do podpięcia ich do prądu. Tego typu modele nie wymagają budowy kominów czy rur odprowadzających.

Co ważne, kominki elektryczne wyposażone są w wiele licznych udogodnień, takich jak podświetlenie LED czy ciekawe paleniska, a niekiedy nawet efekty dźwiękowe. Stanowią one doskonałą ozdobę do każdego pomieszczenia w domu. Sprawdzą się zarówno w kuchni, salonie, jadalni, jak i sypialni czy łazience.

Jaki kominek elektryczny wybrać?

Na rynku znajdziemy cztery główne rodzaje kominków elektrycznych. 

  • Kominki elektryczne narożne. Jest to doskonałe miejsce dla każdego, kto nie posiada zbyt wiele miejsca do montażu większego modelu. Tego typu kominki doskonale wpisują się w każdą przestrzeń. Będą doskonałym uzupełnieniem wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.
  • Kominki elektryczne wolnostojące. Są to kominki mobilne, które mogą być umieszczone nie tylko w mieszkaniach, domach, biurach i lokalach, ale również w domkach letniskowych, gdzie zastąpią piece akumulacyjne. Swoim wyglądem przypominają tradycyjne kozy, które świetnie wpisują się w klasyczne wnętrza.
  • Kominki elektryczne ścienne. Są to najpopularniejsze spośród wszystkich rodzajów kominków elektrycznych. Jak sama ich nazwa wskazuje, przystosowane są do zawieszania na ścianie. Mogą być obudowane we własnym zakresie, ale występują także w wersji gotowej.
  • Kominki elektryczne specjalne. Mowa tu przede wszystkim o urządzeniach panoramicznych, a także wytwarzanych w formie mebli. Pierwsze z nich posiadają proste i geometryczne kształty, a także minimalistyczny charakter. Drugie to z kolei najczęściej biokominki, spotykane jako szafki pod telewizor czy okrągłe lustra.

Te i wiele innych rodzajów kominków znajdziesz na https://www.komineo.pl/

 

Udostępnij