DekoracjeOgród

Jakie będą odpowiednie meble ogrodowe?

Jakie będą odpowiednie meble ogrodowe?

Szczęśliwi posiadacze ogrodów mogą liczyć na komfortowe spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, upajać się bliskością natury. Wymaga to jednak zainwestowania w odpowiedni zestaw mebli ogrodowych, aby móc wygodnie usiąść, zdrzemnąć się, wypić kawę i zjeść posiłek z bliskimi. Na szczęście obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dosłownie przebierać w meblach tarasowych. Znajdzie się coś zarówno na mały balkon, jak i do dużego ogrodu przydomowego. Podczas wybierania mebli ogrodowych należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, a jedną z kluczowych będzie materiał, z którego zostały one wykonane.

Jakie wybrać meble ogrodowe

Obecnie nie ma problemu z dopasowaniem mebli do aranżacji ogrodu, indywidualnych potrzeb i preferencji. Podczas zakupu mebli trzeba mieć na uwadze ich walory nie tylko estetyczne, ale też użytkowe. Jako że będą one narażane na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, to muszą być na nie wytrzymałe. Nie ma sensu kupować czegoś, co posłuży tylko przez jeden sezon i ulegnie zniszczeniu. Bardzo istotne jest to, z jakich materiałów zostały wykonane meble. Wpływa to na ich wygląd, odporność na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne, łatwość w przenoszeniu i pielęgnacji. Podczas wybierania mebli należy zwrócić uwagę na dostępny metraż, liczbę domowników, preferencje dotyczące sposobu spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jeśli ktoś ceni sobie spójność aranżacyjną, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu mebli. Można mieć pewność, że wszystkie elementy wyposażenia będą do siebie idealnie pasować. Meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna, technorattanu, wikliny, plastiku, rattanu, bambusa, metalu lub nawet kamienia.

Na jakie zdecydować się meble tarasowe?

Dużą popularnością cieszy się zestaw ogrodowy składający się z drewnianych mebli. Będzie to idealny wybór, który sprawdzi się w przypadku każdej aranżacji ogrodowej. Meble drewniane są eleganckie, długowieczne, ponadczasowe. Można poddawać je renowacji i przeróbkom. Niestety są podatne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego konieczne jest ich regularne impregnowanie. Do najbardziej wytrzymałych zalicza się meble wykonane z drewna egzotycznego. Ciekawą opcją są meble z plecionki, która może być naturalna lub sztuczna. Niezwykle pięknie prezentują się meble wiklinowe, ale są podatne na działanie wilgoci, mają tendencję do wysychania i łamana się.

Ciekawą opcją są lekkie i estetyczne meble rattanowe, które wymagają jednak regularnej impregnacji. Podobnie wyglądają meble z technorattanu, ale są one zdecydowanie trwalsze i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ich korzyść przemawia również łatwość utrzymania w czystości. Jeśli komuś podoba się styl industrialny, to można mu polecić meble metalowe. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, posłużą przez wiele lat w niezmienionej formie po odpowiednim zabezpieczeniu ich przed korozją. Niestety są dość ciężkie i zimne w dotyku. W ogrodach często spotyka się meble plastikowe ze względu na mnogość kolorów, niską cenę, łatwość w utrzymaniu w czystości. Niestety są mało trwałe, podatne na zarysowania i blaknięcie.

Udostępnij