OgródOświetlenie

Na jakie oświetlenie ogrodowe warto się zdecydować?

Na jakie oświetlenie ogrodowe warto się zdecydować?

Starannie przemyślana i atrakcyjna wizualnie aranżacja nie powinna ograniczać się jedynie do wnętrza domu, ale również obejmować jego bezpośrednie otoczenie. Przyjazny domownikom ogród daje bowiem możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe umożliwia przebywanie w ogrodzie nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorem i w nocy. Lampy zewnętrzne zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko potknięcia się oraz upadku, a ponadto stanowią element dekoracyjny, który wprowadza niezwykle przyjazny klimat.

Na jakie lampy zewnętrzne do ogrodu warto się zdecydować?

Jak wspomniano powyżej, oświetlenie ogrodowe pełni rolę użytkową oraz dekoracyjną. Lampa zewnętrzna powinna być zatem dobrana stylistycznie do aranżacji domu oraz jego bezpośredniego otoczenia. W sprzedaży dostępne są różnorodne modele lamp, które różnią się kształtem, wielkością oraz sposobem zasilania. Podczas ich wyboru warto zwracać uwagę na ich wygląd, trwałość, jakość wykonania oraz cenę.

Czy warto wybierać lampy zewnętrzne solarne?

Lampa zewnętrzna solarna to bardzo ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie. Tego typu ekologiczny produkt energię do pracy czerpie z promieniowania słonecznego. Lampy solarne posiadają wbudowane baterie i nie wymagają podłączenia do innych źródeł zasilania, a ich montaż jest bardzo łatwy i nieograniczony długością przewodów zasilających. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Mogą to być niewielkie punkty świetlne, które oświetlają ścieżkę w ogrodzie lub dekoracyjne girlandy, które mogą być zawieszone nad stołem w ogrodzie lub na pobliskim drzewie. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest montaż lamp z czujnikiem ruchu, dzięki któremu włączają się one jedynie w razie potrzeby.

Na jakie lampy zewnętrzne solarne warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są niewielkie punkty świetlne oraz ozdobne girlandy. Klienci mogą decydować się również na efektowne kule o jednakowej lub zróżnicowanej wielkości. Stanowią one wówczas rodzaj ogrodowych rzeźb. Podczas wyboru produktów do ogrodu warto brać również pod uwagę lampy LED. Mogą być one wbudowane w chodnik w ogrodzie lub mieć formę wiszącą. Są energooszczędne oraz bezpieczne w użyciu. W zależności od preferencji klienci mogą wybierać lampy w formie ozdobnych latarenek, jak również produkty montowane na długich słupkach. W sprzedaży dostępne są funkcjonalne lampy wiszące, które skutecznie oświetlają przestrzeń, a jednocześnie nie zabierają wolnego miejsca. Lampy mogą mieć również postać montowanych na ścianach budynków ozdobnych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne kinkietów, które dostarczają dużą ilość przyjemnego dla oczu rozproszonego światła.

Lampy do zadań specjalnych

W sprzedaży dostępne są lampy owadobójcze. Montowania jest w nich świetlówka UV-A, której światło nie jest szkodliwe dla człowieka, a jednocześnie skutecznie wabi oraz unieszkodliwia dokuczliwe owady.

Udostępnij