Dom

Obrazy do kuchni – jak wybrać najlepiej?

Obrazy do kuchni – jak wybrać najlepiej?

Kiedy projektujemy wnętrza w nowym domu lub mieszkaniu skupiamy się zwykle na kolorze ścian i rozkładzie mebli. Wiele z nas zapomina, że obrazy do kuchni to czynnik, który pomaga nam udekorować pomieszczenia. Powoduje, że przestrzeń nabiera charakterystycznej atmosfery, a my szybciej czujemy się  jak w domu.

Czy obrazy do kuchni to dobry pomysł?

Kuchnia to często pomijane pomieszczenia, kiedy projektujemy wnętrza. Zależy nam, aby była funkcjonalna, a nie ładna. To duży błąd. W wielu mieszkaniach i domach, kuchnia pełni także funkcję jadalni. To zwykle oznacza, że spędzamy w niej dużo czasu. Dlatego nie pozwalajmy sobie na przebywanie w nudnych i zwykłych pomieszczeniach. Nadajmy im trochę charakteru, zdobiąc przestrzeń tak jak to sobie wymarzymy.

Najlepszym obrazem do kuchni będzie ten na płótnie. Nie będziemy wtedy zmuszeni do wyboru i kupna odpowiedniej ramki. Jest on również bardziej odporny na zabrudzenia i wilgoć.

Jaki motyw wybrać do kuchni?

Kiedy wybieramy obrazy do kuchni, możemy wybrać dwa podejścia, którymi będziemy się kierować. Pierwsze z nich to motywy zgodne z tematyką wnętrza. To oznacza, że wybierzemy obrazy, które prezentują produkty kuchenne lub warzywa i owoce. Często spotkamy się też z wzorem parującego kubka kawy lub herbaty. Jeśli nasza kuchnia jest urządzona w stylu rustykalnym, możemy zainwestować w obraz przedstawiający martwą naturę.

Drugim podejściem jest wybranie obrazu, którego tematyka ma przełamywać kuchenny nastrój i zróżnicować wnętrze, w którym jesteśmy. Ta taktyka polecana jest dla osób, które mają kuchnię urządzoną  w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu. Warto wtedy wybrać obrazy do kuchni, które przedstawiają rośliny i kwiaty. Botanika i zielarstwo to tematy, które są pokrewne z tą sferą naszych domostw. Połączenie tych dwóch grup zainteresowań może nadać naszej kuchni unikatowego klimatu. Jednocześnie podkreśli przytulną atmosferę wnętrza.

Modne obrazy do kuchni

Jeśli lubisz trendy i chcesz mieć w swojej kuchni to co jest teraz na czasie, wybierz abstrakcję. Fantazyjne wzory i wymyślne figury to wybór, który jest teraz modny. Najlepiej będzie pasował do pomieszczeń nowoczesnych, o modernistycznym charakterze. Jeśli jednak bardzo ci zależy na takim rodzaju obrazu w swojej kuchni, nie martw się. Spróbuj dopasować wymarzony obraz kolorystycznie do swojego wnętrza. Ten typ obrazów jest elegancki i opiera się na prostocie. Dzięki temu w bardzo prosty sposób, możesz zbudować taką atmosferę w swoim wnętrzu.

Czasami minimalistyczny styl kuchni prosi się o zastrzyk energii. W takim wypadku warto jest wybrać obrazy, które przedstawiają krajobraz. Pomieszczenie nabierze głębi i będzie miało bardziej przestrzenny charakter.

Innym wyróżniającym się typem obrazów do kuchni jest grafika z tekstem. Szeroki wybór pozwoli ci na znalezienie cytatu lub tekstu, który będzie pasował do twojego charakteru lub poczucia humoru. Możesz wybrać tekst o zabarwieniu komediowym lub motywacyjnym. Różnorodność tego typu obrazów sprawi, że twoja kuchnia będzie integralną częścią domu. 

Udostępnij