Dom

Ogrzewanie na podczerwień – czy warto wybrać to rozwiązanie?

Ogrzewanie na podczerwień – czy warto wybrać to rozwiązanie?

W całym kraju bardzo wiele osób inwestuje w nowe ogrzewanie domu. Związane jest to tak naprawdę z wieloma różnymi czynnikami. Z jednej strony często chodzi o oszczędność, z drugiej również o ekologię. Polacy stają się coraz bardziej wrażliwi na to, że należy dbać o środowisko naturalne i rezygnują z tych sposobów ogrzewania domu, które łączą się z dużą emisję dwutlenku węgla. Ogrzewanie na podczerwień wydaje się bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą dbać o środowisko, mieć ciepło w domu, żyć w zdrowym otoczeniu, przyjaznym między innymi dla alergików.

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?


Ogrzewanie na podczerwień to stosunkowo nowy sposób ogrzewania domu. Coraz więcej osób decyduje się na tę opcję z wielu różnych względów. Jednym z nich są względy zdrowotne. Grzejniki na podczerwień sprawiają, że w domu nie będzie suchego powietrza, które jest tak szkodliwe między innymi dla osób zmagających się z alergią czy atopowym zapaleniem skóry. To właśnie ci ludzie w okresie grzewczym bardzo często czują się dużo gorzej, ponieważ nasilają się nieprzyjemne objawy. Jeśli wybiorą ogrzewanie domu na podczerwień, mogą zobaczyć, jaką przyniesie to ulgę. Powietrze w domu nie będzie suche, dzięki czemu będzie się zdecydowanie lepiej oddychało. Ogrzewanie na podczerwień to bowiem ogrzewanie za pomocą paneli grzewczych, które włącza się do prądu. Emitują promieniowanie, które jest wychwytywane przez wszystko to, co znajduje się w domu. Po wyłączeniu paneli ciepło jest oddawane przez ściany, podłogi, a nawet wyposażenie domu.

Eleganckie panele na podczerwień


Względy związane z tym, że w domu powietrze może być zdecydowanie zdrowsze dla wszystkich mieszkańców to jedna strona medalu. Druga to ta związana z tym, że ogrzewanie na podczerwień nie łączy się z koniecznością wykonania w domu instalacji, takie jak w przypadku ogrzewania za pomocą gazu. Wtedy cały dom szpecą brzydkie rury oraz grzejniki, które raczej żadnemu wnętrzu nie dodają uroku. W przypadku ogrzewania na podczerwień wybiera się natomiast specjalne panele i grzejniki, które są zdecydowanie bardziej eleganckie, minimalistyczne. Można ulokować je w różnych miejscach domu, czasami nawet na suficie. Dzięki temu przestrzeń prezentuje się harmonijnie, elegancko. Dla ludzi, którzy dbają o wizualny aspekt swojego otoczenia, to często argument przemawiający za tym, aby zdecydować się na takie ogrzewanie domu.

Kiedy wybrać ogrzewanie na podczerwień?


Ogrzewanie na podczerwień to również bardzo wygodne rozwiązanie. Będzie idealne dla osób, które nie chcą zaprzątać sobie głowy tym, by w domu było ciepło. Panele mogą być sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Oznacza to, że przed powrotem do domu wystarczy zdalnie włączyć panele, aby zrobiło się cieplej. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu panele się wyłączą. Istotne są również względy bezpieczeństwa. W przypadku ogrzewania na podczerwień nie ma najmniejszego ryzyka związanego na przykład z ulatnianiem się czadu. Jest wiele plusów, a jedynym minusem jest dosyć wysoka cena tego rozwiązania.

Udostępnij