Dom

Czemu warto wybrać okna aluminiowe?

Czemu warto wybrać okna aluminiowe?

Stolarka okienna jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu można znaleźć zarówno okna PCV, jak i drewniane. Coraz bardziej popularne stają się jednak okna aluminiowe. Czemu są one tak popularne i gdzie można je zastosować?

Jakie zalety mają okna aluminiowe?

Okna aluminium są stosowane najczęściej w budynkach nowoczesnych, które mają raczej prostą architekturę. Co ważne pasują idealnie do jednolitej elewacji. Są idealnym wyborem, kiedy chcemy zyskać dużą powierzchnie przeszklenia. Idealnym rozwiązaniem będą więc okna aluminiowe, które są wyjątkowo trwałe, a jednocześnie pozwalają na osadzenie w nich szerokiej szyby. Co ważne może mieć ona również nietypowy kształt. Taki jest stosowany m.in. w przypadku okien na poddaszu. 

Aluminium jest materiałem trwałym oraz bardzo odpornym na warunki atmosferyczne. Jest sztywne i wytrzymałe, co pozwala na zachowanie jego właściwości przez długie lata. Co ważne jest odporne na rdzę i można je łatwo pomalować na inny kolor. Okna aluminiowe są zaskakująco lekkie, więc ich wniesienie na wyższe piętra nie stanowi problemu.

Tak jak wspomnieliśmy, okna aluminiowe są odpowiednie do nowoczesnych budynków, zwłaszcza w tych, które posiadają niestandardowe wymiary. Można je praktycznie dowolnie formować, dlatego wiele budynków, takich jak biurowce, posiada właśnie okna aluminiowe. Są odpowiednie do dużych szyb i przeszkleń, nawet jeśli rama ma mieć półokrągły kształt. Drewniane ramy okienne niestety nie mogą być tak formowane, dlatego sprawdzają się w tradycyjnym budownictwie.

Gdzie sprawdzą się okna aluminium?

Okna aluminium będą odpowiednie do dużych i nowoczesnych domów oraz biurowców. Są także wspaniałym rozwiązaniem jako drzwi tarasowe lub balkonowe. Niektórzy architekci wykorzystują je również do stworzenia tzw. ogrodu zimowego. Przydomowe oranżerię wracają do łask, a okna aluminiowe o ogromnej powierzchni nie tylko będą bardzo trwałe, ale również zapewnią roślinom odpowiednią dawkę słońca. 

Można również wykorzystać je przy oknach balkonowych, jeśli zależy nam na dużej powierzchni szyby oraz trwałości. Jeśli dom lub mieszkanie znajduje się od strony mocno nasłonecznionej, lepszym wyborem będą właśnie okna aluminiowe. Metal nie zmieni koloru pod wpływem słońca, co może stać się z oknami drewnianymi. Dodatkowo aluminium jest malowane proszkowo, co jeszcze bardziej zwiększa jego odporność na wszystkie czynniki zewnętrzne. 

Dobrej jakości okna aluminiowe warto zamówić u specjalistów, takich jak https://www.aliplast.pl/. Producent doradzi również odpowiedni ich wymiar oraz odcień. 

Udostępnij