Dom

Jakie powinny być obrazki do pokoju dziecka?

Jakie powinny być obrazki do pokoju dziecka?

Każdy pokój dziecięcy powinien być odpowiednio ozdobiony. Trudno z tym dyskutować, bo zwykle rodzice prześcigają się w tym, czyje dziecko będzie otoczone piękniejszymi przedmiotami. Jeśli chodzi o dekorację, to bardzo ważne są obrazki, które można zawiesić na ścianach albo umieścić na półkach. Jakie obrazki do pokoju dziecka będą dobrym wyborem?

Słodkie zwierzątka

Jednym z najczęściej wybieranych motywów obrazków do pokoju dziecięcego są słodkie zwierzątka. Często są one malowane przez artystów tak, by złagodzić ich wygląd i sprawić, że zwierzaki będą jeszcze bardziej urocze. Bardzo popularne są obrazki wykonane w pastelowych odcieniach, które łatwo dopasować do kolorystyki pokoju dziecięcego. Szczególnie modne są zwierzęta leśne, które są stylizowane na Indian. Już od kilku sezonów, to właśnie takie zwierzaki pojawiają się na motywach przeznaczonych dla najmłodszych. Często są one połączone z motywującymi hasłami. Maluch oczywiście nie może ich przeczytać, ale hasła te skierowane są do dorosłych, którzy w każdej chwili powinni pamiętać, że biorą udział w ważnej misji, jaką jest wychowanie dziecka na porządnego człowieka.

Alfabet

Obrazki do pokoju dziecka bardzo często przedstawiają alfabet. Wprawdzie dziecko raczej nie będzie w stanie odczytać literek, ale na pewno będzie w stanie zapamiętać ich kształty. Badania wskazują, że maluch powinien obcować z literami już w wieku kilku miesięcy. W ten sposób można w przyszłości ułatwić mu naukę pisania i czytania. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie obrazków do pokoju dziecięcego z literami po to, by utworzyć z nich napisy. Najlepszym wyborem będzie imię dziecka. Dzięki temu ozdoba staje się zdecydowanie bardziej spersonalizowana i dopasowana do potrzeb konkretnego malucha. Na pewno będzie ona świetną pamiątką. Czasami rodzice wybierają też klasyczne plakaty przedstawiające cały alfabet wraz z małymi obrazkami, które pokazują przykładowe użycie danej litery.

Motywy z bajek

W pokojach dziecięcych powinny pojawiać się także motywy ze znanych dziecięcych bajek. Obrazki z nich najczęściej są produkowane na podstawie licencji, co gwarantuje, że będą one estetyczne i dopasowane do oczekiwań ich nabywców. Urocze obrazki na pewno będą dobrze wyglądały nad łóżkiem lub komodą w pokoju dziecięcym. Warto zawiesić je w takim miejscu, by były dobrze widoczne i by dziecko mogło je podziwiać. W przypadku młodszych dzieci dobrze jest wybierać proste motywy. Oglądanie ich nie będzie zbyt silnym bodźcem. Dzieciom starszym można z kolei pokazywać już zdecydowanie bardziej skomplikowane obrazki, które można zawieszać nawet bezpośrednio nad biurkiem. W ten sposób dziecko będzie miało na czym zawiesić oko, jeśli zamyśli się przy rozwiązywaniu zadania domowego. Wybierając obrazki do pokoju dziecka z bajkowym motywem, dobrze jest kierować się osobistymi preferencjami pociechy. Dzięki temu będzie zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję o zakupie konkretnego wzoru. Dobrze jest mieć pewność, że dziecko będzie zadowolone z wyboru.

Udostępnij