Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Zdrowy ogród ze Stihlem – zacznij dbać o swój trawnik

Ogród Data publikacji - 14 września 2022 Autor - Redakcja pastelowakropka.pl
Zdrowy ogród ze Stihlem

Własny kawałek ziemi z krótko przystrzyżoną trawą to marzenie każdego, kto posiada ogródek. Wiosną, kiedy trawa zaczyna się zielenić, wraz z nią wyrastają chwasty, które szczególnie upodobały sobie trudno dostępne zakamarki ogrodzeń. Przycięcie ich, choć nieraz sprawia problem, z kosą Stihl będzie o niebo prostsze i przyjemniejsze. Jeśli w Twoim ogródku dodatkowo czekają pnie drzew, krawężniki lub betonowe murki, wokół których kłębi się wysoka trawa, potrzebne będą do tego odpowiednie narzędzia. Przeczytaj i sprawdź, jak dbać o ogród ze Stihlem.

Uwaga na kwiaty! Koś precyzyjnie

Regularne dbanie o trawnik w okresie jego najprężniejszego rozwoju jest podstawą zachowania zdrowej i pięknej trawy. Często zdarza się, że trawa czy chwasty szczególnie uporczywie wyrastają wokół klombów, na których rosną cieszące oko kwiaty. Aby nie uszkodzić pięknych roślinek warto skorzystać z podkaszarki Stihl, która umożliwi precyzyjne podcięcie wysokich źdźbeł, pozostawiając przy tym nietknięty klomb. Udręką bywają również kamienne dekoracje czy murki, gdzie nie sposób wjechać kosiarką. Również w tej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy kosa Stihl nie jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Dzięki temu, że dostępne są jej różne warianty, z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających ogrodników.

Kosa czy podkaszarka?

Chociaż wyglądają podobnie, ich przeznaczenie jest różne. Zanim wybierzesz urządzenie dla siebie zastanów się, z czym przyjdzie Ci się mierzyć. Do przydomowych prac ogródkowych, takich jak podkaszanie kępek trawy okalających na przykład pień drzewa, omurowaną rabatkę czy ogrodzenie najlepiej przyda się podkaszarka Stihl. Podkaszarki najlepiej sprawdzą się na powierzchniach do 100m2. Warto zwrócić uwagę, że moc tych urządzeń zazwyczaj kończy się na 1,1KM. Kosy spalinowe natomiast służą do radzenia sobie z dużymi połaciami wysokiej, dzikiej trawy i krzewami, które zajmują ponad 100m2. Moc kosy zaczyna się powyżej 1,1KM, poradzi więc sobie z zarośniętą łąką czy zdziczałym ogrodem.

Dbaj o ogród ze Stihlem

Ogród w okresie wiosennym i letnim zaczyna odżywać i wraz z natężeniem słonecznych dni trawa także rośnie szybciej. Wiesz już, jak dobrać urządzenie do rodzaju pracy, która na Ciebie czeka. Wiesz też, że najlepszą do tego zadania będzie podkaszarka lub kosa Stihl. Dbanie o ogród powinno być przyjemnym obowiązkiem, warto więc zadbać o to, aby narzędzia były niezawodne i nie naprzykrzały się podczas pracy. Piękny i zdrowy ogród nie musi być marzeniem- dzięki solidnym sprzętom i odpowiedniej wiedzy Twój ogród zawsze będzie w idealnym stanie.

producent wind

Redakcja pastelowakropka.pl

Witamy na PastelowaKropka.pl – blogu stworzonym z pasji do pięknych wnętrz i zrównoważonego stylu życia. Nasza redakcja to zespół entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach budownictwa, aranżacji wnętrz, ogrodnictwa, dekoracji oraz oświetlenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?