Dom

Jakie altany przy domu można najczęściej spotkać?

Jakie altany przy domu można najczęściej spotkać?

Coraz więcej osób decyduje się na ogrodowe altany przy domu. Nic dziwnego, gdyż dzięki temu rozwiązaniu można zyskać dodatkowe miejsce, w którym domownicy będą doskonale spędzać czas praktycznie o każdej porze roku. Jaką więc altanę wybrać? Jaki asortyment czeka na klientów w sklepach budowlanych, a jaki można znaleźć u znanych producentów altan ogrodowych? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Altanka ogrodowa nowoczesna

Trzeba przyznać, iż ogród, w którym znajduje się taka nowoczesna, stylowa altanka od razu zyskuje na designie. Mnóstwo osób marzy bowiem o miejscu, gdzie latem można spędzić czas z przyjaciółmi lub rodziną. Są również tacy, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu bez względu na porę roku, dlatego też chcą mieć „kącik”, gdzie można poczytać książkę, popracować na komputerze lub po prosto porozmawiać na spokojnie z domownikami. W popularnych sklepach budowlanych coraz częściej pojawiają się rozmaite altany. Wybór jest tak duży, że klienci często nie wiedzą, na jaki model się zdecydować. Można bowiem postawić na altany oszklone, drewniane, metalowe, jak i całkowicie otwarte (tylko z zadaszeniem). W zależności od potrzeb, zainteresowani znajdą altanki o przeróżnych rozmiarach i kształtach.

Gotowa altanka do ogrodu

Warto kupić gotową altanę ogrodową, gdyż klient doskonale wie, jak będzie się ona prezentować po „jej złożeniu”, jaki będzie miała kolor, oraz jak będzie wyglądało jej wnętrze. Jeszcze do niedawna bowiem większość osób zainteresowanych altaną w ogrodzie, decydowało się na zamówienie jej u stolarza. Wówczas musieli oni sami zadecydować, jaki będzie ona miała rozmiar, z czego będzie wykonana, jaką farbą powinna zostać pomalowana oraz jakie zabezpieczenia w niej zastosować, by dobrze prezentowała się nawet po kilku latach intensywnego użytkowania. Ceny takich altan „na zamówienie” były jednak bardzo wygórowane. Dlatego też pojawili się na rynku producenci, którzy zaczęli oferować gotowe altanki ogrodowe. Ich design, konstrukcja, wykonanie są na naprawdę wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że jest tak wielu chętnych na to, by w ich ogrodzie (niezależnie od gabarytów) pojawiło się miejsce, w którym będzie można biesiadować wspólnie z bliskimi osobami.

Na jakie altany najczęściej decydują się klienci?

Jeszcze kilka lat temu, większość osób wybierała altany otwarte (jedynie z zadaszeniem), które wykonane były całkowicie z drewna. Obecnie jednak można coraz częściej spotkać na wielu posesjach altany wykonane z solidnego szkła, z metalu, jak i altany murowane.
Tego typu nowoczesne pawilony doskonale radzą sobie z przeróżnymi czynnikami atmosferycznymi oraz co najważniejsze, dobrze wyglądają nawet po wielu latach. Ponadto, są one trwałe, praktyczne i można je wewnątrz urządzić tak, jak się chce. Ceny takich altan są bardzo różnorodne. Za proste konstrukcyjnie budki drewniane klient zapłaci od 10 tysięcy do 15 tysięcy złotych. Altany całkowicie oszklone o nowoczesnym designie kosztują z kolei od 30 tysięcy do 35 tysięcy. Za altany murowane trzeba jednak zapłacić dużo więcej – nawet 50 tysięcy złotych.

Udostępnij