DomWnętrza

Drewno na ścianie- dobry czy zły wybór?

Drewno na ścianie- dobry czy zły wybór?

Drewniana podłoga jest właściwie elementem wykończenia każdego wnętrza. Nie robi dużego wrażenia na obserwatorze, chyba że jest naprawdę wyjątkowa. Dlaczego jednak nie spróbować czegoś nowego i nie stworzyć ściany z drewna? Element ten bez wątpienia wpadnie każdemu w oko i doda magii do otocznia. Jest to element który sprawdzi się w nowoczesnych rozwiązaniach, jak i również tych starszych. 

Ściany drewniane wewnętrzne

Do pomieszczeń stosuje się lite drewno, uszlachetnione preparatami pogłębiającymi fakturę i barwę. Dzięki temu wygląda naturalniej i jest odporniejsze na czynniki zewnętrzne.

Tańszą alternatywą będzie płyta fornirowana. To cienka warstwa drewna, naklejona na płytę laminowaną MDF. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że sprawdzi się przy wykończeniach trudnych powierzchni, jakimi są na przykład łukowate ściany.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest sklejka. Główną jej zaletą jest to, że posiada dużą wytrzymałość mechaniczną. W sklepach budowlanych, można ją znaleźć w różnych rozmiarach i grubościach.

Drewno na ścianie w kuchni.

Podobnie jak z farbą, drewno na ściany w kuchni powinno być odporne na wilgoć. Właściwości te posiada drewno egzotyczne. Posiada wysoką odporność i twardość, dzięki czemu sprawdzi się w trudniejszych warunkach. Oprócz tego jest bardzo atrakcyjne, posiada wiele walorów estetycznych. Na pewno znajdzie się takie,które idealnie skomponuje się z twoją kuchnią.

 Aranżacje drewna na ścianie

Pomysłów na aranżację drewna w ścianie jest całe mnóstwo. Można je dostosować do indywidualnych preferencji. Różne kolory paneli czy też kształty nie są problemem w dzisiejszych czasach. Wszystko jest dostępne, czasem jedynie trzeba dłużej poczekać na dostawę.

Mniej popularnym pomysłem jest zastosowanie desek z odzysku na ścianę. Największą ich zaletą, jest to, że nie da się ich podrobić. Można je znaleźć na przykład na zbiórce niepotrzebnych mebli. Kolejny krok, czyli cały montaż będzie już nieco trudniejszy ale wszystko da się zrobić. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że twoja ściana będzie jedyna w swoim rodzaju, warto rozważyć właśnie tę opcję.

Kto powiedział, że w małych mieszkaniach nie da się zaangażować ładnego drewnianego wnętrza? Nawet w ciężkich warunkach da się sprostać temu zadaniu. Przykładem może być drewniana tapeta. Tutaj koszty takiego przedsięwzięcia będą znacznie mniejsze. Po części jest to pójście na skróty, jednak można się zakochać w takiej aranżacji.  Efekt jest naprawdę zachwycający, warto spróbować.

Do ściany z drewna wystarczy dodać pasujące elementy wyposażenia wnętrz. Można zaprojektować wszystko w jednych odcieniach koloru lub iść w kierunku wybranego stylu- wybór należy do inwestora. Pomysłów na aranżację drewna w ścianie jest całe mnóstwo i bez wątpienia pojawi się jeszcze więcej.

Udostępnij