Dom

Jak zaaranżować łazienkę w drewnie i szarości?

Jak zaaranżować łazienkę w drewnie i szarości?

W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się łazienki w drewnie i szarości. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tworzenia ich aranżacji.

Drewniane podłogi w łazience

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie drewnianych podłóg w łazience. Płytki drewnopodobne doskonale sprawdzą się w przypadku aranżowania łazienki w stylu nowoczesnym, ale także minimalistycznym. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć wiele płytek, które swoim wyglądem imitują drewno. Są one efektowne oraz ekologiczne, a także odporne na działanie wody oraz wilgoci, które są obecne w łazienkach.

Drewno na ścianach w łazience

W łazienkach możliwe jest także zastosowanie drewna na ścianach. W tym przypadku również można skorzystać z takiego rozwiązania jak płytki drewnopodobne. Jednak możliwe jest także zastosowanie drewna w jego naturalnej postaci w łazience. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią impregnację drewna, które powinno być we właściwy sposób zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem wody oraz wilgoci.

Połączenie materiałów

Podczas aranżowania łazienki w drewnie oraz szarości należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie łączenie materiałów. Drewno jest uznawane za dość uniwersalny oraz ponadczasowy materiał, który doskonale będzie się prezentował w zróżnicowanych kompozycjach. Drewno z powodzeniem można łączyć na przykład z marmurem, ponieważ doskonale będzie się komponowało z jego szarą barwą. Jednak materiał ten będzie także bardzo dobrze dobrany do elementów z ceramiki, kamienia, a nawet szkła.

Szare meble

W drewnianej łazience warto postawić na dodatek szarych mebli, które doskonale będą się wkomponowywały w styl całego wnętrza. Szare meble to bardzo dobry wybór pod względem stylu, ponieważ doskonale wpisują się zarówno w nowoczesne łazienki, jak i pomieszczenia urządzone w klasyczny sposób. Podczas wyboru mebli do łazienki warto zwrócić szczególną uwagę także na ich funkcjonalność, ponieważ powinny być wygodne podczas użytkowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą gładkie meble, które będą stanowiły kontrast dla struktury drewna.

Szare dodatki

W drewnianej łazience z powodzeniem można również zastosować szare dodatki, co będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki nim zostanie podkreślony niepowtarzalny styl całego pomieszczenia, dlatego warto zadbać o ich rozważny wybór. Warto zdecydować się na przykład na chromowaną armaturę, a także duże lustro w stylowej ramie, która może być na przykład dodatkowo podświetlana. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie w całym pomieszczeniu.

Nowoczesna aranżacja

Łazienka w drewnie i szarości jest nowoczesną aranżacją, która bardzo dobrze się prezentuje. Drewno ociepla surowy wygląd szarej łazienki, dlatego będzie to doskonałe połączenie w takim pomieszczeniu. Warto stosować w łazienkach zróżnicowane elementy drewniane, które bez wątpienia wpłyną na poprawę wyglądu każdej łazienki. Wśród nich polecane są zarówno wykończenia ścian i podłóg, jak i stosowanie drewnianych mebli oraz dodatków. Wybór mebli oraz dodatków powinien być dokonany w zależności od posiadanych materiałów podłogowych i ściennych.

Udostępnij