Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Jakie korzyści daje pergola tarasowa?

Budownictwo Data publikacji - 3 stycznia 2022 Autor - Redakcja pastelowakropka.pl
pergola ogrodowa

Taras jest miejscem relaksu i wypoczynku, które w wielu wypadkach stanowi swoiste przedłużenie domu. Aby jednak wypoczynek mógł być komfortowy warto zwiększyć funkcjonalność tej przestrzeni i wyposażyć ją w pergolę ogrodową. Nowoczesna i wysokogatunkowa pergola tarasowa zapewnia bowiem skuteczną ochronę przed nadmiernym słońcem czy nieprzyjemnym deszczem. Stanowi ona element, który pozwala się w pełni cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu w przydomowym zaciszu.

Dlaczego warto wybierać pergolę tarasową?

Jak wspomniano powyżej, taras stanowi miejsce relaksu, w tym choćby lektury książki przy akompaniamencie dźwięków natury. Zwykle jednak tarasy zlokalizowane są po popołudniowej, południowo-zachodniej lub zachodniej stronie domu. Takie położenie sprawia, że są one narażone na silną ekspozycję na słońce. Długotrwałe przebywanie w takim miejscu nie jest zatem możliwe. W takiej sytuacji polecany jest zakup pergoli ogrodowej. Chroni ona bowiem domowników nie tylko przed nadmiarem słońca, ale również opadami deszczu. Co ważne wpływa ona na obniżenie temperatury w pomieszczeniu, które bezpośrednio sąsiaduje z tarasem oraz chroni posadzkę tarasu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Czym należy się kierować wybierają pergolę tarasową?

Podczas wyboru pergoli na taras należy uwzględnić wskazane powyżej położenie tarasu. W przypadku ekspozycji południowej pergola ogrodowa powinna być dość szeroka, zaś w przypadku wystawy zachodniej powinna posiadać dodatkową pionową przesłonę, która chroni przed nadmiernym słońcem w godzinach popołudniowych. Oczywiście podczas wykonywania projektu pergoli należy brać pod uwagę ilość dostępnego wolnego miejsca, kształt i styl budynku czy położenie okien. Ponadto w projekcie uwzględnić określony materiał konstrukcyjny pergoli. Powinien on bowiem pasować stylistyczne nie tylko do samego domu, ale również jego otoczenia. Podczas wyboru pergoli należy również zwrócić uwagę na jej wielkość, kształt oraz materiał pokryciowy. Dobrej jakości produkty dostępne są na wymiar i montowane przez specjalistów w sposób niezwykle estetyczny. Samodzielny montaż pergoli pozwala zaoszczędzić pieniądze lecz efekt prac może okazać się niezadowalający. W sprzedaży dostępne są również pergole posiadające rozsuwane zadaszenie oraz produkty wykonane w systemie modułowym, które w razie potrzeby umożliwiają szybką i wygodną rozbudowę pergoli.

Czym różni się pergola ogrodowa tkaninowa od pergoli wykonanej z lameli?

Oba typu pergoli różnią się rodzajem zadaszenia. W przypadku pergoli tkaninowej jest to wytrzymały materiał, którego rozłożeniem można sterować elektrycznie lub ręcznie. W przypadku pergoli lamelowej zadaszenie stanowią ruchome deski wykonane z drewna lub aluminium. Zadaszenie z tkaniny może szczelnie przykryć niemal całą powierzchnię tarasu, natomiast lamele mogą jedynie w ograniczonym stopniu zmieniać swoją pozycję. Mogą być one również sterowane zdanie i stanowią efektowny element dekoracyjny.

Czy pergola ogrodowa jest droga?

Dobrej jakości pergola tarasowa to produkt dość drogi. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku wraz z wysoką ceną otrzymuje się trały, estetyczny i funkcjonalny produkt. Pergole stanowią zwykle inwestycje na długie lata i w tym przypadku nie warto oszczędzać. Ponadto warto wybierać ofertę godnych polecenia producentów i dystrybutorów, którzy służą fachową pomocą na etapie wyboru produktu oraz podczas realizacji zamówienia.

producent wind

Redakcja pastelowakropka.pl

Witamy na PastelowaKropka.pl – blogu stworzonym z pasji do pięknych wnętrz i zrównoważonego stylu życia. Nasza redakcja to zespół entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach budownictwa, aranżacji wnętrz, ogrodnictwa, dekoracji oraz oświetlenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?