Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Płyta laminowana na ścianę w kuchni

Budownictwo Data publikacji - 30 grudnia 2021 Autor - Redakcja pastelowakropka.pl
kuchnia płyta laminowan

Planujesz zmiany w twoim domu i nie masz pewności, czy płyta laminowana na ścianę w kuchni to dobry pomysł? Przekonaj się jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

kuchnia płyta

Co trzeba wiedzieć o płycie laminowanej?

Płyty laminowane dzielimy na trzy typy”

  • płyta MDF (Medium Density Fibreboard) wytwarzana ze zmielonego włókna drzewnego
  • płyta wiórowa wykonana poprzez spasowanie rozdrobnionych odpadów drewna i desek
  • płyta HPL (High Pressed Laminate) czyli  nałożone na siebie warstywy papieru zaimpregnowanego żywicą pod wysokim ciśnieniem-  dlatego są najbardziej odporne

To właśnie dzięki wysokiej temperaturze i ciśnieniu można wytworzyć trwały i odporny materiał. Płyty laminowane występują w wielu wariantach kolorystycznych i w różnych wzorach. Zazwyczaj mają między 10 a 13 mm grubości. Są świetnym rozwiązaniem do różnego typu aranżacji.

Płyta laminowana na ścianę w kuchni- wady i zalety

Wydawać by się mogło, że płyta laminowana ma same zalety. Warto jednak popatrzeć na nią z kilku innych stron i zastanowić się, czy aby na pewno jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Do plusów tego roziwązaniazalizyć modemy:

  • cenę- jest to nie drogi materiał,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • odporność na wilgoć,
  • trwałość materiału,
  • szeroki wybór.

Minusów jest nieco mniej, ale nie można zapomnieć o nich wspomnieć. Są to między innymi:

  • matowienie pod wpływem pary wodnej- warto zastosować okap,
  • brak zabezpieczenia na brzegach- można dodać listwy.

Dla kogo płyta laminowana nie będzie dobrym rozwiązaniem?

Właściwie nie powinno być przeciwwskazań do stosowania takiego materiału przy tak wysokiej jego odporości. Jest jednak jeden element, który może zdyskwalifikować to rozwiązanie- kuchenka gazowa.

Podczas użytkowania kuchenki, pola grzejne tworzą płomień, który nie jest zupełnie osłonięty. Płyta laminowana jest materiałem łatwopalnym, więc nie może być stosowana w otoczeniu ognia. 

Kuchenki elektryczne i indukcyjne nie mają takich przeciwdziałań, więc spokojnie można je komponować z płytą laminowaną

kuchnia blat

Praktyczne rozwiązanie dla kuchni

Kuchni to miejsce, gdzie wiele się dzieje. W wielu domach jest ona właśnie głównym miejscem, gdzie zbierają się goście, spożywa się i gotuje posiłki. Warto więc postawić na sprawdzone materiały, by miejsce to było zadbane i solidnie wykonane.

Wysoka wytrzymałość, niska cena i prostota w montażu  płyty laminowanej na ścianę w kuchni są mocnymi argumentami dla jej zakupu. Warto właśnie rozważyć tą opcję przed podjęciem ostatecznej decyzji. Odpowiednie i solidne wykonanie kuchni może dodać chęci i motywacji do rozwijania swoich umiejętności kulinarnych

producent wind

Redakcja pastelowakropka.pl

Witamy na PastelowaKropka.pl – blogu stworzonym z pasji do pięknych wnętrz i zrównoważonego stylu życia. Nasza redakcja to zespół entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach budownictwa, aranżacji wnętrz, ogrodnictwa, dekoracji oraz oświetlenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?