DomWnętrza

Styl industrialny w domu

Styl industrialny w domu

Wśród wielu różnych tendencji w urządzaniu wnętrz bez wątpienia wyróżnia się styl industrialny. Jest on bardzo lubiany przez osoby, które cenią proste i minimalistyczne rozwiązania. Lubią dobry design i nie wahają się wydawać więcej na meble i dodatki do domu. Jak wygląda salon industrialny? Czym się charakteryzuje? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych urządzaniem wnętrz.

Salon industrialny charakterystyka


Styl industrialny urządzania wnętrz wywodzi się z takich miejsc na świecie, jak na przykład Kopenhaga, Berlin, Nowy Jork. To właśnie tam w przestrzeniach, w których kiedyś zlokalizowane były hale produkcyjne, magazyny oraz inne miejsca przemysłowe, powstały lofty. Charakteryzowały się tym, że przestrzeń była dosyć wysoka, niezwykle przestronna. Stąd też lofty wymagają szczególnego spojrzenia podczas urządzania. To, co charakterystyczne dla stylu industrialnego, to występowanie pewnych kolorów oraz materiałów do wykończenia wnętrz. Wnętrza industrialne najczęściej obfitują w kolory ciemne i nasycone, na przykład czerń, szarość, antracyt. Nie brakuje tutaj mebli i dodatków z drewna, betonu, metalu, a na ścianach bardzo często króluje czerwona cegła. Przestrzenie nie są raczej przytulne, natomiast bez wątpienia bardzo wysmakowane. I chociaż nie każdy może mieszkać w lofcie, każdy może przemycić odrobinę stylu industrialnego do własnego domu lub mieszkania. Wbrew pozorom to nie takie trudne.

Styl industrialny dla każdego


Nawet jeżeli mieszka się w zwykłym mieszkaniu lub domu, styl industrialny może przeważać podczas urządzania wnętrz. Trzeba tylko zdecydować się na pewne meble i dodatki, które do niego nawiązują. Warto pamiętać również o tym, że dla stylu industrialnego charakterystyczny jest naprawdę dobry design. Często rzeczy wybierane do domu nie będą zatem tanie. Ale z drugiej strony na pewno będą niezwykle oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli wybieramy styl industrialny do salonu, warto skupić się na zamówieniu doskonałej kanapy, stolika kawowego, a także mebli do przechowywania książek, bibelotów oraz dodatków. Swoją uwagę trzeba będzie zwrócić również na oświetlenie. W przypadku stylu industrialnego lampy często są wykonane z metalu, mają bardzo proste, geometryczne formy. Ich surowość dodaje charakteru przestrzeni.

Jak mieszka się w industrialnych wnętrzach?


Styl industrialny kojarzy się z tym, co surowe, męskie. Oczywiście wcale nie musi być to przestrzeń tylko i wyłącznie dla panów. Kobiety również doskonale odnajdą się w takich apartamentach, mieszkaniach czy domach. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, że mieszkania czy domy urządzone w stylu industrialnym raczej nie są bardzo przytulne. Żeby dodać przestrzeni odrobinę ciepła, można jednak zastosować dodatki, takie jak na przykład skóry naturalne, które ozdobią kanapę czy krzesło. Poza tym można wybrać meble z drewna, które jest naturalnym materiałem kojarzącym się z tym, co ciepłe. Ciekawe elementy dekoracyjne, które świetnie sprawdzą się w salonie industrialnym, to plakaty, metalowe rzeźby, a także neony, które stanowią wyjątkową dekorację do każdego domu.

Udostępnij