Dom

Terakota do łazienki – jak wybrać odpowiednią?

Terakota do łazienki – jak wybrać odpowiednią?

Staranny dobór płytek łazienkowych umożliwi stworzenie praktycznej i stylowej przestrzeni. Przy zakupie terakoty do łazienki warto mieć na uwadze między innymi kwestie takie jak estetyka, bezpieczeństwo czy trwałość wybieranych rozwiązań.

Terakota do łazienki – jak wybrać odpowiednią?

Wybierając płytki łazienkowe koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jednym z najważniejszych czynników okażą się parametry techniczne płytek – terakota do łazienki powinna charakteryzować się między innymi niskim poziomem nasiąkliwości. Zwarta i solidna struktura płytek uchroni przed nadmiernym pochłanianiem wody, znacznie zwiększając odporność na zabrudzenia oraz działanie silnych środków czyszczących.

Osoby poszukujące wygodnych i praktycznych rozwiązań powinny zadbać o wybór płytek antypoślizgowych, które umożliwią bezpieczne wykonywanie codziennych czynności. W przypadku płytek podłogowych niezwykle ważną kwestią okaże się także parametr dotyczący klasy ścieralności danej płytki – przy zakupie warto pamiętać o tym, że w łazience z powodzeniem sprawdzą się płytki o średnim poziomie ścieralności.

Wybór koloru terakoty łazienkowej

Urządzanie stylowej łazienki powinno rozpocząć się od dokładnego dopasowania poszczególnych elementów aranżacji – warto pamiętać o tym, że w łazience, oprócz dodatków i oświetlenia, niezwykle ważną rolę odgrywają także idealnie dobrane płytki. Zwolennicy praktycznych i łatwych w utrzymaniu rozwiązań mogą zdecydować się miedzy innymi na zakup płytek z nieregularnym wzorem – terakota z ciekawym i nieregularnym wzorem okaże się o wiele prostsza w utrzymaniu niż jednobarwne płytki o gładkiej powierzchni.

Jednobarwna, gładka terakota do łazienki sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu efektownej i modernistycznej aranżacji. Ten typ terakoty będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz – w przypadku nowoczesnych łazienek ciekawym pomysłem może okazać się między innymi wyposażenie pomieszczenia w duże, ciemne lub bardzo jasne płytki. Decydując się na wybór gładkich, monochromatycznych płytek trzeba pamiętać jednak o tym, że są one nieco bardziej skomplikowane w utrzymaniu niż płytki ze wzorem. Dodatkowo gładkie płytki bardzo często wymagają stosowania specjalistycznych produktów do czyszczenia i pielęgnacji.

Terakota pod prysznic bez brodzika

Nowoczesny prysznic bez brodzika typu walk-in to coraz częściej spotykane rozwiązanie – warto pamiętać o tym, że prysznice tego typu sprawdzają się doskonale zarówno w klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych pomieszczeniach. Decydując się na montaż prysznica bez brodzika warto zatroszczyć się o staranny dobór płytek, pamiętając o tym, by były one przede wszystkim praktyczne i bezpieczne.

Płytki pod prysznic powinny charakteryzować się matowym wykończeniem, które zagwarantuje odpowiednią przyczepność – pod prysznicem nie sprawdzą się gładkie, śliskie płytki, które mogłyby zwiększać ryzyko potencjalnie groźnych wypadków. Dodatkowo, ze względu na konieczność odpowiedniego wyprofilowania odpływu, płytki pod prysznic nie powinny sprawiać problemu podczas przycinania.

Udostępnij