Dom

Jakie tapety wybierać do przedpokoju?

Jakie tapety wybierać do przedpokoju?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo szeroki wybór tapet do przedpokoju. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać się z najlepszymi wzorami tapet do przedpokoju, które stworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Motywy roślinne

Wśród polecanych motywów tapet do przedpokoju można wskazać przede wszystkim tapety z motywami roślinnymi. Tego rodzaju tapety dostępne są w sprzedaży w bardzo wielu zróżnicowanych wariantach, dlatego możliwy jest wybór zarówno subtelnego produktu, jak i bardziej dekoracyjnego motywu. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się motywy z egzotycznymi liśćmi, na przykład monstery. Jednak chętnie wybierane są także motywy kwiatowe, które są przyjemne dla oczu.

Styl wabi-sabi

Kolejną możliwością aranżacji przedpokoju jest zastosowanie stylu wabi-sabi, który łączy się z hygge oraz lagom. W tym stylu powinno się zachować umiar w dekoracjach oraz minimalizm. Możliwe jest także akcentowanie pewnych niedoskonałości. Tapety w stylu wabi-sabi mogą przypominać zardzewiałe elementy lub popękane ściany, co doskonale wpisuje się w minimalizm, tak popularny w obecnych czasach trend.

Skandynawskie wzory

W przypadku tapet chętnie wybierane przez klientów są także skandynawskie wzory. Charakteryzują się one dość subtelnym wzornictwem oraz zazwyczaj są tworzone w jasnych i pastelowych barwach. Wśród nich można wskazać na przykład jasny beż, a także pudrowy róż. Jednak bardzo często skandynawskie wzory obejmują delikatne motywy roślinne i kwiatowe, a nawet geometryczne wzory. Zastosowanie jasnych i stonowanych kolorów w przedpokoju może w optyczny sposób powiększyć tę przestrzeń.

Fototapety

Tapety do przedpokoju mogą występować także w wersji fototapety. Jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez klientów do większych przedpokojów, w których będą odpowiednio widoczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie fototapety na jednej ze ścian w przedpokoju, a na pozostałych wykorzystanie standardowych tapet. Największą popularnością aktualnie cieszą się fototapety przedstawiające krajobrazy, takie jak na przykład morza lub góry.

Geometryczne

W obecnych czasach bardzo chętnie wybierane przez klientów są także tapety z geometrycznymi wzorami, które występują w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Geometryczne wzory są symetryczne i występują w nich regularne linie. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie wrażenia ładu oraz harmonii, co doskonale sprawdzi się przede wszystkim w przedpokojach o niewielkich wymiarach. Tapety w tym stylu szczególnie dobrze sprawdzą się w nowoczesnych oraz minimalistycznych wnętrzach.

Art deco

Wybierając tapety do przedpokoju warto zastanowić się również nad zastosowaniem stylu art deco. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie nieszablonowej aranżacji, która z całą pewnością będzie rzucała się w oczy po wejściu do przedpokoju. Tapety w stylu art deco zazwyczaj są tworzone w dość ciemnych kolorach, takich jak na przykład szmaragd, zieleń lub burgund. Mogą także znajdować się na nich dodatkowe wzory, na przykład geometryczne, które bez wątpienia dodadzą im niepowtarzalnego charakteru.

Pasy

Wśród klasycznych wzorów tapet do przedpokoju można wskazać także motyw pasów. Paski są uniwersalne oraz doskonale prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach. Możliwy jest wybór zarówno szerszych, jak i węższych pasów, dzięki czemu bez problemów możliwe będzie dostosowanie tapety do specyfiki konkretnego przedpokoju. Warto o tym pomyśleć podczas zakupów materiałów wykończeniowych.

Udostępnij